Napište nám              

Nabídka školám

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

Základním školám nabízíme tyto programy:

nutno předem objednat!!! na telefonu 388 311419, nebo emailu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript


Edukační programy pro MŠ a I. a II. stupeň ZŠ

 

1. Stálá expozice se zaměřením na historii Zlaté stezky a renesanci

2. Aktuální výstava Ze všedního dne za romantikou - Tramping v jižních Čechách
Edukační program – postní neděle a vítání jara

Cílem programu je přiblížit dětem lidové zvyky a tradice spojené s předvelikonočním obdobím. Program je určen pro děti z MŠ a 1. stupně ZŠ.  Délka programu cca 60 minut.

Hravou formou se děti seznámí s postní dobou.  Dozví se proč má každá neděle svůj název. Jaké pokrmy se připravovaly v postní době. Proč se vynáší Morana a jaké má atributy. Proč se o květné neděli trhali kočičky. Na závěr se naučí básničku na přivolání jara. Společně si vyrobí Moranu, kterou si odnesou, aby následně mohly vynést zimu ze vsi.

 

Popis programu:

Po vzájemném přivítání budou dětem odkryty různé předměty ležící na stole, které souvisí s jednotlivým obdobím postní doby. Vždy se dětem představí jednotlivé období a děti budou hádat, které předměty s tímto obdobím souvisí. Předměty si budou moci osahat, vyzkoušet, atd.)

  

Vážení ,

 

 

srdečně zveme na DOPROVODNOU AKCI PRO ŠKOLY k výstavě „Co s tím strdím“ se zkušenou VČELAŘKOU MARIÍ BERÁNKOVOU. Paní Beránková bude povídat o včelách a práci s nimi a předvede, jak se odlévá voskový reliéf nebo svíčka. Každé dítě si vyrobí a ozdobí svíčku z voskové mezistěny.

Akce je určena základním školám, bude probíhat 14. 11. - 16. 11. 2016 od 8 do 12 hodin. Cena pro jednotlivého žáka je stanovena na 20,- Kč

Objednejte se, prosím, do jednotlivých hodin. Děkujeme

 

 

Mgr. Petra Richterová

 

Prachatické muzeum

Velké náměstí 13

383 01  Prachatice

IČO 00071854

www. prachatickemuzeum.cz

 

Tel: 388 311419

606644530